תמציות אתריות

התמציות האתריות הן שמנים צמחיים החיוניים לבריאות עורך. בזכות ריכוז תמציות הצמח שבהם, יש לשמנים יכולת להיספג בשכבות העור ביעילות רבה ולעזור בחידוש, שיקום והגמשת העור. 

מצרפת כמה תמציות אתריות לדוגמא בעלות סגולות רפואיות נפלאות שתוכלי לשלב בשמני גוף וסקראבים שונים. 

יסמין –  שמן המקנה קלילות ושמחה למשתמשים בו, מרגיע במצבי דיכאון וחרדה ומאיץ את התחדשות תאי העור. 

גרניום לימוני – הגרניום הלימוני נחשב לשמן האתרי הנשי. הוא תורם לאיזון המערכת ההורמונלית ועוזר לשפר את מצב הרוח, מחטא, ומאזן. בזכות יכולתו המיוחדת לעזור בשימור הלחות של עורך, השימוש בשמן יעודד את התחדשות העור ויעזור לשמור על עור מתוח וצעיר.

פצ’ולי – שמן המופק מעלי צמח הפצ’ולי, בעל תכונות מרגיעות נוגדות חרדה. השימוש בשמן יעודד את התחדשות הרקמות של עורך והעלמת סימני מתיחה וקמטים.

לבנדר – בעלת תכונות אנטי דכאוניות שמרגיעות את מערכת העצבים ומשפרות את מצב הרוח. הלבנדר מחבר בין החומר, לגוף והנפש. הוא מעולה לריפוי רקמות העור וכאבי ראש, בטן ואוזניים. יעיל מאוד בטיפול בכוויות, פצעים וחתכים בעור ומסייע במציאת איזון. 

וניל – תמצית המופקת מתרמילי צמח הווניל. מעבר לניחוח המתוק, העדין והממכר שלו, לוניל תכונות ייחודיות שיחיו את עורך. בזכות שילוב של נוגדי חמצון וויטמנים מקבוצת B הוניל תורם להגנת העור, האטת תהליכי ההזדקנות של העור וטיפול בנזקי עור קיימים. 

ורדים – שמן הורדים יחזיר לעורך את הברק והחיוניות. הוא עוזר לשמור על מאזן החומציות של העור, מחטא, ומעניק לעור לחות ששומרת על מראה בריא ורענן. הוא יעזור במניעת קמטים ושמירה על האלסטיות של עורך. תורם למיצוק העור והסרת כהויות ונפיחות. 

קמומיל – צמח הקמומיל עשיר בויטמינים ומינרלים וידוע בתכונותיו המרגיעות. במגע עם עורך הוא יזרז את התחדשות התאים, ירגיע גירויים, יפחית נפיחות ויחייה עור עייף. 

ילנג ילנג – שמן המופק מצמח טרופי, בעל ארומה אקזוטית וניחוח חושני, עשיר ומרגש. ניחן בתכונות מרגיעות ונוגדות דיכאון. מגביר את גמישות העור ומסייע להחלקת הקמטוטים. מאזן הורמונלית ומעניק תחושת הרמוניה. מעולה לכל סוגי העור, מחטא, מווסת ומסייע בטיפול בפגעי עור שונים. 

התמציות האתריות בעלות ריכוז גבוה מאוד של חומרים פעילים ולכן צריך רק מספר טיפות מועט על מנת ליהנות מסגולותיהם הנפלאות. 

מומלץ להיעזר בהמלצות המינונים שעל גבי הבקבוק לפני השימוש. 

שתפו